Reflexní masáž plosky nohy

Teorie reflexních masáží je postavena na teorii energetických drah neboli meridiánů. Ty propojují chodidla se všemi tělesnými orgány a masáž nohou, tak působí blahodárně na celé tělo.

 Během masáže se budete moci plně soustředit na příjemné pocity, a k tomu všemu vás čeká ještě bonus – výrazný pozitivní efekt procedury na vaše zdraví.

Účinky, které se dají touto masáží vyvolat, se dají rozdělit na změny místní, tj. prokrvení a zvýšení teploty v místě působení a na vzdálené, které jsou vyvolány v místech, které jsou s danou oblastí spojeny nervově. 

K nim patří především změny prokrvení, ovlivnění svalového napětí a v neposlední řadě ovlivnění bolesti.

Tui-na jsou různé typy hmatů zaměřené na doplňování nedostatku i rozptylování nadbytku. Při využití této metody, jako hlavního nástroje pro léčbu je třeba pracovat s Čchi.

Diagnostikujeme energeticky oslabené orgány a oblasti těla. Význam diagnostiky spočívá v tom, že přesně definujeme příčiny našich potíží. Tyto příčiny nemusí – a většinou také nejsou – přímo v nemocném orgánu, ale někde zcela jinde (například bolesti kolen mívají příčinu v ledvinách nebo žlučníku). Od výsledku diagnostiky se odvíjí následný postup a intenzita terapie při dalších návštěvách.