Abhyanga

ABHYANGA  je bylinná olejová masáž celého těla.

ABHYANGA odstraňuje každodenní stres, bolesti hlavy, očí, napětí v ramenou, v krku a šíji, zlepšuje kvalitu vlasů, navozuje pocit duševní pohody a celkově fyzicky i psychicky harmonizuje organismus. Spustí samočistící proces organismu, odplaví usazené škodliviny nejen z bolavých kloubů, ale z celého těla. Posílí imunitní systém, vyrovná krevní tlak a významně zpomalí stárnutí. Pomáhá odstraňovat psychickou únavu, podrážděnost, stres, napětí, zbavuje úzkostí, deprese. Celkově blahodárně působí na psychiku, navozuje pocit zdraví a klidu.

ABHYANGA je hluboce relaxační, regenerační a ozdravující masáž celého těla, která kombinuje terapeutický dotek s léčebnými účinky olejů, bylin a aromatických přípravků se speciálními přísadami. Jedná se o základní ajurvédskou masáž.

Co se masíruje:

Masíruje se hlava (vlasová část, obličejová část + obočí a uši), krk, ramena, hrudník, ruce, záda, nohy zepředu a zezadu. 

Celková Ájurvédská masáž zahrnuje i péči o obličej, vlasy a vlasovou pokožku, lze však provádět masáž hlavy i bez použití olejů.

Vtíráním rostlinného oleje do těla se dodává tělu okamžitý zdroj výživy.

K masáži se používá velké množství přírodního teplého oleje. Nejpoužívanějším olejem při této masáži je olej sezamový nebo slunečnicový.

Sezamové a slunečnicové oleje: tvoří základ Ajurvédské masáže, vynikající regenerační prostředek, otevírá póry, váže na sebe toxiny a těžké kovy, zabraňuje předčasnému stárnutí pokožky.

Abhyanga je zdravotní masáž, a je zaměřena výhradně na techniku masérských hmatů, které ovlivňují organismus na fyzické úrovni. 

Kontraindikace:

  • rakovina
  • bakteriální nebo virové onemocnění (jakýkoliv zánět, růže, bércové vředy ap.)
  • křečové žíly
  • epilepsie
  • těhotenství
  • ekzémy, vystouplé ekzémy
  • neléčený vysoký krevní tlak